قیمت برج نوری

راهنمای خرید برج نوری


روشنایی نعمت بسیار گران قدری است که وقتی همه جا تاریک می‌شود به آن پی می‌بریم. روشنایی معابر، میادین، استادیوم‌ها، کارخانجات صنعتی و … توسط برج نوری انجام می‌شود. این محصول دارای انواع مختلفی است و به دنبال آن قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. در این مطلب از وب سایت آژند رهساز شما را با عوامل موثر در قیمت برج نوری آشنا می‌کنیم.

آشنایی با برج نوری

برج نوری سازه‌ای فلزی جهت نصب یک یا چند پروژکتور بوده که هدف آن تامین روشنایی محوطه‌های بسیار بزرگ است. این محصول دارای دو قسمت ستون اصلی و سبد پروژکتورها بوده که سبد یا فریم پروژکتور روی ستون اصلی قرار می‌گیرد و پس از آن پروژکتور‌ها روی آن نصب می‌شوند. به عبارتی دیگر سبد محل قرارگیری پروژکتورها خواهد بود.

کاربرد برج نوری

این برج‌ها از آنچه که شما فکر می‌کنید کاربرد گسترده‌تری دارند و در موارد بسیاری از آن‌ها بهره برده می‌شود. کاربردهای آن به شرح زیر هستند:

  • از این برج‌ها به عنوان بهترین عنصر زیباسازی شهری استفاده می‌شود.
  • امنیت مردم و ساکنان محله را در ساعات شب و تاریکی فراهم می‌کند.
  • از برج نوری در انواع کارخانجات و کارگاه‌های صنعتی، اماکن درمانی و بیمارستان‌ها، ورزشگاه‌های بزرگ و استادیوم‌ها، برج‌های مراقبتی و فرودگاه‌های مختلف استفاده می‌شود.
  • به منظور تامین روشنایی محوطه معادن، پالایشگاه‌ها و فضاهای بزرگ و پارکینگ‌ها از برج‌های روشنایی استفاده می‌شود.
  • در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا و در کشورهای دیگر از این تجهیزات برای تزیین و زیبایی و در عین حال امنیت و روشنایی فضاهای شهری استفاده می‌شود.

برج نوري

عوامل موثر در قیمت برج نوری

نورپردازی محوطه‌های بزرگ با استفاده از المان‌های مختلف امروزه رونق زیادی پیدا کرده است که یکی از این المان‌ها، برج نوری است. این برج جهت تامین نور و روشنایی فضاهای باز کاربرد گسترده‌ای دارد و با داشتن ردیف‌هایی از پرژکتورهای پرقدرت فضایی را کاملا روشن می‌کند. عوامل مختلفی روی قیمت این سازه موثر هستند که در ادامه این عوامل را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

ارتفاع برج

برج روشنایی یا نوری بر اساس نوع کاربری که دارد در ارتفاعات مختلف  نصب می‌گردد. هر چقدر ارتفاع برج بیشتر باشد، قیمت سازه نیز افزایش خواهد یافت.

تعداد پروژکتورها

با توجه به مقدار نور مورد نیاز به تعداد زیادی پروژکتور نیاز است. تعداد پروژکتورها روی قیمت برج نوری تاثیر خواهد داشت.

نحوه نورپردازی

این برج از لحاظ نورپردازی به دو دسته تلسکوپی و استادیومی دسته‌بندی می‌شود که هر کدام از قیمت‌های متغیری برخوردار هستند.

پوشش بدنه

پوشش بدنه این برج از گالوانیزه گرم یا رنگ صنعتی است که سبب تغییر قیمت سازه می‌شود.

انواع برج نوری

برج نوری بر اساس نوع کاربری دارای انواع مختلفی است که به شرح زیر هستند:

برج نوری سبد ثابت

این نوع از برج روشنایی دارای دو مدل برج سبد ثابت با نردبان و برج سبد ثابت بدون نردبان است.

برج نوری سبد متحرک

این نوع برج روشنایی دارای دو نوع کلی برج سبد متحرک دستی و برج سبد متحرک دارای موتور است.

برج نوری استادیومی

برج استادیومی زیر مجموعه‌ای از دو مدل قبل است که به دلیل اهمیت و کاربرد بالای آن در دسته‌بندی مجزایی معرفی می‌شود.

تعمیر و نگهداری از برج نوری

در تعمیر و نگهداری از برج نوری در بازه‌های زمانی مختلف باید نکاتی را مدنظر قرار داد که به شرح زیر هستند:

  • تابلو برق باید تعمیر شود یا تعویض گردد.
  • الکتروموتور و گیربکس تعمیر شوند یا در صورت امکان تعویض گردند.
  • لامپ‌های برج و پروژکتورهای آن باید بررسی شوند.
  • پروژکتورها باید تمیز و گردگیری شوند.

برای اینکه موارد نگهداری پروژکتورها و تعمیر راحت‌تر انجام شود و همچنین هزینه‌های آن کم‌تر گردد، هد نگهدارنده برج نوری را به صورت متحرک می‌سازند.

نحوه نصب برج نوری

قطعات برج روشنایی را که اغلب به اندازه‌های مشخص شش متری هستند بعد از آماده کردن برای نصب به محل مورد نظر می‌فرستند.  شرایط محیطی که قرار است برج در آن قرار بگیرد باید کاملا بررسی شده باشد. نصاب در محل نصب این قطعات را درهم و پرس کرده که به این کار تیفور می‌گویند. این کار اگر در مقیاس کم انجام شود به وسیله تجهیزات دستی و اگر در مقیاس بزرگ‌تر باشد با لودر انجام خواهد شد.

در مرحله بعد باید سیستم محرکه بالابر نصب شود، تعداد پروژکتور مورد نیاز برای نصب با توجه به نوع برج نوری مشخص می‌شود. وینچ دستی هندلی، الکتروموتور و گیربکس نصب شده و در مرحله بعد پیچ‌ها تنظیم می‌شوند و در نهایت برج توسط جرثقیل علم می‌گردد.

نتیجه گیری

استفاده از برج‌های نوری در انواع مختلف امروزه به نیاز اساسی فاصله‌ای بزرگ و باز تبدیل شده است. عوامل مختلفی روی قیمت تمام شده است برج‌ها تاثیرگذار هستند که در این مطلب از وب سایت آژند رهساز آن‌ها را بیان کردیم. در صورتی که به دنبال تهیه برج نوری هستید می‌توانید از راهنمایی کارشناسان این مجموعه یاری بگیرید. همچنین می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت پروژکتور صبا ترانس به این سایت مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + نوزده =