راهنمای خرید برج نوری سبد گرد

راهنمای خرید برج نوری سبد گرد


یکی از وسایلی که برای روشنایی اماکن وسیع و بزرگ از آن استفاده می‌شود، برج نوری است. این المان روشنایی دارای انواع مختلفی است که در این مقاله از آژند رهساز قصد داریم تا راهنمای خرید برج نوری سبد گرد را به شما مشتریان عزیز ارائه کنیم، با ما همراه باشید.

برج نوری (Light Tower) چیست؟

همان‌طور که به آن اشاره شد برج‌های نوری از اصلی‌ترین المان‌های زیباسازی شهری هستند. برج نوری شامل یک سازه فلزی بسیار مرتفع است که با نصب پروژکتور در بالاترین قسمت آن، نور و روشنایی اماکن وسیع و بزرگی مثل اتوبان‌ها، استادیوم‌ها، بزرگراه‌ها، بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها را تأمین می‌کند.

اگر تصور می‌کنید از برج‌های نوری که به آن دکل روشنایی  یا Light Tower هم گفته می‌شود فقط برای روشن کردن فضا استفاده می‌شود، سخت در اشتباه هستید. این دکل‌ها با روشن کردن محیط، امنیت آن را هم افزایش می‌دهند. پس وجود و نصب آن‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

شهرداری‌ها از بزرگ‌ترین مشتریان برج‌های نوری برای روشنایی و زیباسازی شهرها هستند اما شما هم می‌توانید با خرید و نصب این برج‌ها محوطه‌های وسیع اطراف خود را به خوبی روشن کنید. اولین موردی که در  راهنمای خرید برج نوری سبد گرد باید به آن اشاره شود، ارتفاع برج است. این محصولات قابلیت تولید در ارتفاع 6 تا 70 متری را دارند اما معمولاً شاخه‌های 6، 9، 12، 15، 18، 24 و 30 متری آن‌ها پرفروش‌تر است.

معرفی برج نوری سبد گرد

همان‌طور که می‌دانید از دکل روشنایی برای روشـنایی فضاهای گسترده مانند استادیوم‌ها، پارکینگ‌ها، محوطه نیروگاه و کارخانه‌ها استفاده می‌شود. این سازه مخصوص روشنایی از دو بخش تشکیل شده است. یک پایه فلزی مرتفع که در نوک آن سبدی برای  نصب  پروژکتور وجود دارد. این سبد در اشکال مختلفی تولید می‌شود اما متداول‌ترین نوع آن گرد است. در ادامه راهنمای خرید برج نوری سبد گرد شما را با انواع مختلف این نوع دکل روشنایی از نظر عملکرد آشنا می‌کنیم.

برجهای نوری با سبد ثابت

در این نوع برج نوری سبدی که حاوی پروژکتورها است به صورت ثابت و در بالاترین نقطه از دکل نصب می‌شود. دکل‌های روشنایی با سبد ثابت به دو شکل  دارای نردبان ‌و فاقد نردبان طراحی و تولید می‌شوند که نشان‌دهنده نحوه دسترسی به پروژکتورهای موجود در سبد هستند.

این نوع دکل روشنایی با سبد ثابت بیشترین فروش را در کشور دارد. اگر در هنگام قدم زدن در شهر به دکل‌های روشنایی توجه کنید خواهید فهمید که اکثر برج‌های شهر از این نوع هستند. ارتفاع برج‌های نوری با سبد گرد و ثابت معمولاً کم است.

تعمیر و نگهداری برج‌های نوری با سبد ثابت و گردی که دارای نردبان هستند آسان‌تر است. معمولاً محفظه‌ای در این دکل‌ها قرار دارد که به راحتی با نردبان می‌توان به آن رسید. اما برای انجام انواع تعمیرات و نگهداری از برج‌های سبد ثابت فاقد نردبان باید از جرثقیل استفاده کرد.

این دسته از Light Towerها ارتفاع کمتری دارند در نتیجه منطقه کوچک‌تری را روشن می‌کنند. به همین دلیل از آن‌ها برای روشن کردن پارکینگ‌های بدون سقف، معابر و دیگر اماکن استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید با دسته دوم این برج‌های نوری در راهنمای خرید برج نوری سبد گرد آشنا شوید ادامه مطلب را از دست ندهید.

برجهای نوری با سبد متحرک

در برخی از برج‌های نوری سبدی که حاوی پروژکتور است به صورت عمودی حرکت می‌کند به این محصولات برج نوری با سبد متحرک گفته می‌شود. حرکت سبد در این دکل‌ها به دو صورت دستی و برقی انجام می‌شود. هد این برج‌ها قابلیت بالا و پایین رفتن از پایه برج را دارد.

در این برج‌های نوری با سبد متحرک، سبد که پروژکتورها در آن قرار می‌گیرند قابلیت حرکت در امتداد محور پایه فلزی را دارد به همین دلیل تعمیر و نگهداری از آن راحت‌تر است. تمام تجهیزات در محفظه‌ای قرار دارد که به فرمان کاربر تا نزدیکی سطح زمین پایین می‌آید.

با وجود این ویژگی‌ها که در راهنمای خرید برج نوری سبد گرد به آن اشاره کردیم می‌توان گفت کیفیت، امنیت و همچنین سرعت تعمیرات در این نوع برج‌ها نسبت به مدل‌هایی با سبد ثابت بیشتر است. البته باید اقرار کنیم که هزینه خرید و نصب برج با سبد متحرک هم بیشتر از برج‌ها با سبد ثابت است.

معرفی و راهنمای خرید برج نوری سبد گرد

معرفی و راهنمای خرید برج نوری سبد گرد

چه پارامترهایی بر قیمت خرید برج نوری سبد گرد تأثیر می‌گذارد؟

برج‌های نوری با مشخصات و ویژگی‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود. اگر بخواهیم بگوییم که قیمت این سازه‌های روشنایی تحت تأثیر چه عواملی قرار دارد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • دکل روشنایی که از 6 تا 70 متر قابل اجرا است.
  • نوع فونداسیون برج‌های نوری و هزینه‌ای که اجرا می‌شود.
  • سایزی که دهانه بالا و پایین برج نوری دارد.
  • نوع پوششی که با آن سازه را گالوانیزه می‌کنند. این پوشش با توجه به شرایط آب و هوایی در محل نصب تعیین می‌شود.
  • ضخامت ورق‌های به کار رفته در برج و همچنین کیفیت دیگر قطعات استفاده شده در آن هم قیمت را تغییر می‌دهند.
  • اندازه سبدی که پروژکتور در آن قرار می‌گیرد.
  • نوع هندل و وینچ به کار رفته در برج که به صورت دستی یا برقی است.

دکل دوربین در کنار برج نوری با سبد گرد

برای تأمین امنیت بیشتر می‌توان از انواع دکل دوربین در کنار برج‌های نوری استفاده کرد. به عبارت دیگر اگر دکلی برای نصب دوربین مداربسته وجود داشته باشد باید در کنار آن از برج‌های نوری با سبد گرد استفاده می‌شود. بدین ترتیب تصاویر ثبت شده بسیار باکیفیت و واضح خواهد بود.

نتیجه‌گیری

در این آموزش سعی کردیم تا راهنمای خرید برج نوری سبد گرد را به طور کامل به شما ارائه کنیم. شما می‌توانید برای خرید این نوع دکل روشنایی به قسمت محصولات آژند رهساز مراجعه و از میان مدل‌های متنوع آن انتخاب خود را انجام دهید. این تیم می‌تواند دکل روشنایی مناسب شما را طراحی و سپس اجرا کند. پس برای خرید از این مجموعه شک به خود راه ندهید.

ما مدل‌های مختلفی از پروژکتور را برای استفاده در Light Tower عرضه می‌کنیم. برای اطلاع از قیمت پروژکتور صبا ترانس مناسب با برج نوری با سبد گرد با کارشناسان ما در تماس باشید یا به وب‌سایت آژند رهساز مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =