انواع دستک دکل دوربین مداربسته

انواع دستک دکل دوربین مداربسته


امروزه وجود برخی دوربین ترافیکی، امنیتی و همچنین دکل دوربین با توجه به معضلات به وجود آمده در خصوص ترافیک خیابان‌ها، بزرگراه‌ها و یا جاده‌ها امری ضروری است. از جمله مهم‌ترین این دوربین‌ها، دوربین بولت، اسپید دام، پلاک ‌خوان، کنترل سرعت و تردد شمار بوده که جهت حفظ و کنترل امنیت و همچنین رعایت قوانین مربوط به راهنمایی و رانندگی در شهرها و یا جاده‌ها نصب می‌شوند. توجه فرمایید که جهت استفاده صحیح از این دوربین‌ها، کاهش دسترسی عمومی، ایجاد زاویه‌های مناسب و از همه مهم‌تر افزایش برد میدان دید، به انواع مختلفی از دکل‌ دوربین، دستک و یا پایه نیاز داریم. در ادامه این مقاله از آژند رهسار قصد داریم شما عزیزان را با انواع دستک دکل دوربین مداربسته و کاربردهایی که دارند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

دستک دکل دوربین مداربسته چیست؟

دستک دکل دوربین را پایه و یا بازویی می‌نامند که جهت نصب دوربین‌های برج نوری به کار برده می‌شوند. در واقع هرگاه جهت نصب دوربین در مکان مد‌نظر، تناسب خاصی وجود نداشت، استفاده از دستک دکل دوربین جهت نصب آن ضروری است.

توجه داشته باشید که مهم‌ترین کاربرد دستک‌های دکل دوربین، قابلیت نصب برخی دوربین‌های مدار‌بسته بر روی آن‌ها است. بنابراین هرچه شرایط محیطی جهت نصب دوربین پیچیده‌تر و سخت‌تر باشد، انتخاب دستک مناسب نیز به همان اندازه سخت و پیچیده خواهد بود. در ادامه سعی داریم انواع دستک دکل دوربین مداربسته و کاربردهای آنان را به طور کامل بررسی کنیم.

انواع دستک دکل دوربین مداربسته

قطعا دستک‌های مربوط به دکل دوربین از انواع کاربردهای گوناگونی برخوردار است، ولی گاهی اوقات فقط برای نصب نوع خاصی از دوربین‌ها و یا پرژکتورها به کار برده می‌شوند. اگر بخواهیم مهم‌ترین انواع دستک دکل دوربین مدار‌بسته را معرفی کنیم، می‌توانیم به فهرست زیر اشاره داشته باشیم:

 1. دستک‌های افقی دکل دوربین: این نوع دستک ‌را در مکان‌هایی استفاده می‌کنند که جهت نصب دوربین به نصب دکل هیچ نیازی نیست. به عبارت دیگر این دستک‌ها جهت نصب بر روی دیوار مناسب هستند. گفتنی است که طول این نوع دستک‌ها حداکثر ۵۰ سانتی‌متر می‌باشد.
 2. دستک‌های عمودی دکل دوربین: این نوع دستک نیز در مواقعی مناسب است که دوربین مداربسته را باید از سقف و یا ارتفاعی بسیار بالا نصب کنند. نام دیگر این دستک، پایه دام بوده که با نصب بر روی سطوح افقی، دوربین مد‌نظر را بر روی بدنه خود نگه می‌دارد. در واقع همین عامل باعث شده که دوربین مدار‌بسته در ارتفاع بالا‌تری قرار گیرد. دقت فرمایید که اگر لازم بود دوربین مدار‌بسته را در ارتفاعات پایین‌تری نصب کنید، حتما باید دستک دکل عمودی را به صورت کاملا بر‌عکس و متصل به سقف قرار دهید.
 3. دستک‌های پن تیلت: نوع دیگری از انواع دستک دوربین مدار‌بسته دستک‌های پن تیلت است. این نوع دستک ‌قابلیت تغییر زاویه و چرخش را به بهترین شکل ممکن داشته و این امکان را به کاربر می‌دهد که دوربین نصب ‌شده بر روی دستک را به جهات مختلف حرکت دهد. همین عامل نیز سبب تغییر زاویه دید دوربین توسط کاربر می‌شود.
 4. دستک‌های عصایی دوربین: این نوع دستک‌ها نیز معمولا بیشترین کاربرد را در بین سایر انواع بازوهای دکل دارند. دقت فرمایید که قسمت انتهایی دستک‌های عصایی کاملا زاویه‌‌دار بوده و امکان کنترل دوربین را برای کاربران خود فراهم کرده است. علت نام‌گذاری این دستک، عصایی شکل بودن آن است.
 5. دستک‌های مخصوص نصب بر روی لوله‌ها: این نوع دستک‌ها نیز زمانی استفاده می‌شوند که دوربین مدار‌بسته را باید بر روی برخی لوله‌های گرد نصب کنند. در این حالت دوربین را به کمک برخی بست‌های سیمی به دستک مخصوص کاملا محکم نصب می‌کنند تا احتمال سقوط کردن تقریبا به صفر برسد.
 دستک دکل دوربین مداربسته

دستک دکل دوربین مداربسته

جنس دستک دکل دوربین مداربسته

حال که با انواع دستک دکل دوربین مدار‌بسته آشنا شدید، بهتر است در رابطه با جنس‌های آن‌ها نیز صحبت کنیم. دستک‌های دکل دوربین مداربسته از اجناس متنوع پلاستیکی، آلومینیومی و آهنی طراحی و تولید می‌شوند. در ادامه در این مورد توضیحات بیشتری خواهیم داد:

 • دستک‌های پلاستیکی: جنس این نوع دستک‌ها بسیار سبک بوده و معمولا از نظر قیمت نسبت به سایر اجناس ارزان‌تر است. ولی به دلیل آسیب‌پذیر بودن آن نسبت به سرما و گرما، ممکن است خیلی زود شکسته شود. معمولا در مناطقی که به دستک‌هایی کوتاه نیاز است، از این جنس دستک استفاده می‌شود.
 • دستک‌های آلومینیومی: این جنس از دستک‌های دوربین بسیار محکم‌تر و مقاوم‌تر از نوع پلاستیکی بوده و در نتیجه شکنندگی کمتری نیز دارد. همچنین اینکه هزینه و قیمت مربوط به ساخت و تولید بازوهای آلومینیومی، اصلا مقرون‌به‌صرفه نیست.
 • دستک‌های آهنی: این جنس دستک طبیعتا نسبت به دو جنس پلاستیکی و آلومینیومی بسیار محکم‌تر و مقاوم‌تر بوده و در عین حال از قیمت ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تری برخوردار است. علت این امر سنگین بودن و نداشتن ظرافت کافی در دستک‌های آهنی می‌باشد.

قیمت انواع دستک دکل دوربین مداربسته

تعیین قیمت نهایی انواع دستک دکل دوربین مداربسته با توجه به برخی ویژگی‌های پایه‌ای انجام می‌شود. در ادامه شما عزیزان را با برخی پارامترهای موثر در تعیین قیمت این نوع دستک‌ها آشنا می‌کنیم:

 1. میزان ارتفاع دکل
 2. نوع پوشش به کار رفته در آن
 3. میزان ضخامت ورقه‌های آهنی
 4. میزان تعداد سفارش محصول
 5. کیفیت قطعات محصول
 6. میزان قطر در دهانه‌های بالا و پایین
 7. دارای بازو و یا بدون بازو بودن دستک
 8. میزان طول بازو
 9. نوع مونتاژ دستک (فلنچی یا اورلپی)
 10. تعداد دوربین‌های موجود بر روی آن
 11. نوع تجهیزات جانبی متصل به دکل‌های دوربین‌
 12. میزان وزن و سنگینی دکل
 دستک دکل دوربین مداربسته

دستک دکل دوربین مداربسته

سخن پایانی

در مقاله بالا از وب‌سایت آژند رهساز تمام سعی خود را به کار گرفتیم تا در مورد انواع دستک دکل دوربین مدار‌بسته صحبت کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و پاسخگویی به تمامی سوالات خود نسبت به قیمت پروژکتور صبا‌ترانس و دیگر موارد مشابه، کافی است با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید.

مجموعه آژند رهساز تولید‌کننده حرفه‌ای انواع دکل‌های دوربین مدار‌بسته و دستک‌های آن و همینطور برج نوری وپایه چراغ، با توجه به نیاز شما مشتریان گرامی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 2 =