یکی از مهم‌ترین انواع برج‌های نوری، برج نوری ثابت است که در پروژه‌های نورپردازی زیادی می‌توان رد پای آن را یافت. دقت کنید که این نوع برج‌ها با توجه به عنوانشان از یک سبد پروژکتور کاملا ثابت در بالای ستون اصلیشان برخوردارند و معمولا از آن‌ها در مکان‌های بسیار بزرگ استفاده می‌شود. برج‌های نوری ثابت بر خلاف برج‌های متحرک هیچ گونه قابلیت جابجایی ندارند.

گفتنی است که این نوع برج‌ها خود در دو دسته برج‌های ثابت نردبان‌دار و برج‌های ثابت بدون نردبان قرار می‌گیرند. در ادامه این محتوا از وب سایت آژند رهساز بیشتر در این مورد صحبت می‌کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

برج نوری ثابت

برج نوری ثابت

أنواع برج‌های نوری ثابت

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، برج‌های نوری ثابت در دو نوع نردبان‌دار و بدون نردبان موجود می‌باشند:

۱.برج‌های نوری نردبان‌دار: در اين مدل از برج‌های نوری معمولا از يک نردبان مخصوص همراه با محافظ جان استفاده شده تا اپراتور‌ها راحت‌تر به پروژکتور دسترسي پیدا کنند.

۳.برج‌های نوری بدون نردبان: مدل برج نوری بدون نردبان، فاقد نردبان است و جهت دسترسي راحت‌تر اپراتور به پرژکتور‌ها حتما باید از بالابر‌های مخصوصی همچون جرثقیل استفاده کند.

مزیت‌های برج نوری ثابت

در رابطه با مزیت‌های هر دو‌مدل از برج‌های نوری ثابت می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. سهولت در تعویض هرگونه چراغ و لامپ
  2. قابلیت نصب پروژکتور‌های مختلف با تعداد و چیدمان دلخواه
  3. دارای نوعی روشنایی با زاویه تابش و مقدار نور قابل تغییر
  4. کاهش هرگونه خطرات جانی و مالی
  5. انجام هرگونه عملیات تعمیر، سرویس، نگهداری و یا تعویض پروژکتور‌ها در ارتفاعات مختلف

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و یا هرگونه سوال در مورد اجرای پروژه‌‌های مختلف نورپردازی ساختمان‌ها و یا خرید تجهیزات مربوط به برج‌های نوری، دکل‌ دوربین و یا استعلام  قیمت پروژکتور‌های مختلف کافی است به وب سایت رسمی نمایندگی آژند رهساز مراجعه نمایید.