با طراحی و اجرای نورپردازی ساختمان‌ها می‌توان به این بناها در شب هویت بخشید و حضور آن‌ها را در شب مشخص کرد. با ما همراه باشید تا با شما درباره اهمیت نورپردازی در ساختمان‌ها سخن بگوییم.یکی از مواردی که امروزه در ساخت ساختمان‌ها به آن‌ها توجه می‌شود، نورپردازی است. در حقیقت پس از آن‌که طرح نمای ساختمان کامل گردید، باید وارد مرحله بعدی که نورپردازی نمای ساختمان است، شد. اما به‌نظر شما چرا نورپردازی ساختمان دارای اهمیت است؟

 همان‌طور که در ابتدای متن اشاره گردید، ساختمانی که دارای نورپردازی نباشد، بی‌هویت است و آن را باید ساختمانی مرده دانست. هرچقدر افراد در زیباسازی نمای ساختمان خود هزینه کرده باشند تا زمانی‌که از نورپردازی استفاده نکنند، تمامی هزینه‌هایشان بی‌فایده خواهد بود.

اجرای نورپردازی در ساختمان علاوه بر آنکه در زیباسازی آن ساختمان موثر است، در زیبا سازی شهر و فضای شهری هم تاثیرگذار خواهد بود. احتمالا شما هم تجربه دیدن ساختمان شخصی را که فقط به دلیل داشتن نورپردازی جذاب و منحصربه‌فردش به یک نماد در شهر و منطقه تبدیل‌شده باشد را دارید.

طراحی و اجرای نورپردازی ساختمان‌ها

طراحی و اجرای نورپردازی ساختمان‌ها

در انتخاب سبک نورپردازی ساختمان به این نکات توجه داشته باشید.

امروزه افرادی که در ساختمان‌سازی حضور فعال دارند و یا حتی افرادی که قصد دارند ساختمان مسکونی و تجاری خود را نورپردازی کنند باید به نکات مهمی در طراحی و اجرای نورپردازی ها توجه داشته باشند. ازجمله مهم‌ترین این نکات می‌توان به عوامل زیر اشاره کرد:

  • به سبک به‌کار رفته در ساخت سازه توجه شود.
  • ابعاد ساختمان
  • از چه مصالحی در ساخت ساختمان استفاده‌شده است.
  • ساختمان باید با بناهای مجاور هماهنگی داشته باشد.
  • به محل عبور سیم‌ها و نصب کردن تجهیزات در جای مناسب توجه گردد.

سبک‌های مختلف در طراحی و اجرای نورپردازی ساختمان‌ها

بهتر است بدانید که امروزه در طراحی و اجرای نورپردازی ساختمان‌ها از سبک‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

  • نورپردازی خشن

استفاده از سبک نورپردازی خشن در جاهایی که نورپردازی برای سطح‌ها یا المان‌های کوچک در نما می‌باشد، استفاده می‌شود.

  • نورپردازی یکدست

در این سبک از نورپردازی، نورپردازی ساختمان از یک نقطه آغاز شده و در نهایت می‌تواند بخش وسیعی از نمای ساختمان را در بر بگیرد.

  • نورپردازی منطقه‌ای

از سبک نورپردازی منطقه‌ای در بعضی از جاها مانند بازشوها و ستون‌ها و به‌طور کلی محل‌هایی که دارای اهمیت بیشتری هستند، استفاده می‌گردد.

طراحی و اجرای نورپردازی ساختمان‌ها با آژند رهساز

طراحی و اجرای نورپردازی ساختمان‌ها را به آژند رهساز بسپارید. اگر علاقه‌مندید تا از سبک‌های مختلف نورپردازی در بناهای خود استفاده کنید، بهتر است این کار را به مجموعه مجرب آژند رهساز بسپارید. این مجموعه علاوه بر داشتن تخصص کافی و تجهیزات لازم، قادر است تا به بهترین شکل این کار را برای شما انجام دهد.