پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی و پایه روشنایی خیابانی ( Basic Street Lights ) در انواع مختلف از جمله پایه چراغ چند وجهی ، پایه چراغ لوله ای و بر حسب مورد مطابق با تقاضای مصرف کننده و با توجه به طراحی معابر شهری و بزرگراهی در ارتفاعات 3 متر الی 18 متر تولید می گردد و جهت روشنایی معابر در رنج استاندارد، سرشاخه هایی با طول و زاویه ای مناسب با عرض معبر ، فاصله پایه از رفوژ و نوع پخش نور چراغ در طرحهای متفاوت قابل عرضه می باشد.این پایه ها در شکل ها و اندازه های مختلف با تعداد سراندازهای مورد نیاز تولید می گردد و طرح لوله و فاصله بین پایه ها توسط نرم افزارهای ویژه محاسبه می گردد. پوشش پایه چراغ خیابانی با توجه به آب و هوای منطقه و میزان دوام و ماندگاری تعیین می گردد، پوشش پایه چراغ خیابانی می توان گالوانیزه گرم، رنگ الکترواستاتیک، رنگ اپوکسی و… باشد.

پایه روشنایی خیابانی و بزرگراهی، برای روشن سازی خیابان ها و اتوبان ها می تواند بهترین گزینه باشد. بر خلاف برخی از پایه های روشنایی که با نام برج نوری شناخته می شوند و برای روشن سازی سطح وسیعی از محل استفاده می شوند. ین نوع پایه روشنایی برای روشن سازی محیط های باریک که دارای طول زیاد می باشند مناسب است. انواع پایه روشنایی خیابانی به صورت چند وجهی و لوله ای که به صورت تک درز می باشند تولید می شوند که شما می توانید بر روی پایه چراغ خیابانی یک الی چهار نورافکن نصب نمایید. نوع لوله های استفاده شده در تولید پایه روشنایی خیابانی با توجه به ارتفاع آن ها تنظیم می شود. هرچقدر ارتفاع بیشتر باشد نوع لوله های استفاده شده در ساخت پایه روشنایی خیابانی نیز قوی تر می باشد. با توجه به نوع سفارش ساخت پایه چراغ های خیابانی می تواند ساخته شوند.

موارد کاربرد پایه چراغ خیابانی

خیابان ها و بزرگراه ها
جاده های اصلی و فرعی
پارک های تفریحی و مجتمع های مسکونی و صنعتی
پارکینگ ها و مراکز خرید

پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی بهترین راه حل برای روشنایی خیابان ها، بزرگراه ها، جاده ها، مسیرهای دسترسی و کلاً فضاهایی است که مختصاتی با عرض کم و طول زیاد دارند و در 2 مدل پایه چراغ لوله ای و پایه چراغ چند وجهی تولید می شوند.

مزایای استفاده از روشنایی خیابانی

در حال حاضر کاهش مصرف انرژی و استفاده از انرژی های نو به دلیل اینکه انرژی یکی از پر بها ترین منابع و در حال تمام شدن می باشد، اهمیت بسزایی دارد. چراغ خیابانی و چراغ پارکی یکی از پر مصرف ترین وسایل انرژی الکتریکی و یا برق می باشند. بنابراین کاهش مصرف انرژی در این وسایل روشنایی اهمیت بسزایی دارد.

 

مشخصات فنی پایه چراغ خیابانی

ستون اصلی پایه توسط صفحه آهنی مربع یا دایره شکلی به نام بیس پلیت و از طریق چند عدد انکر بولت به فونداسیون متصل می گردد. لچکی ها که شکلی شبیه مثلث دارند، به محل اتصال ستون پایه چراغ با بیس پلیت، جوش شده و این اتصال را تقویت می کنند. برای ساخت پایه چراغ خیابانی باید مشخصات فنی این سازه مشخص شود. تعیین ارتفاع درست سازه، تعیین ضخامت ورق، دهانه پایین و بالا، نوع چراغ، پوشش و فونداسیون، تعیین فاصله درست نصب پایه ها، تعیین تعداد براکت مورد نیاز و جهت آن ها از جمله این موارد است.

برای اطلاعات بیشتر شما میتوانید با کارشناسان شرکت آژند رهساز تماس حاصل نمایید و از نظر تخصصی هرگونه سوالی را مطرح نمایید.