پایه چراغ پارکی

از زیباترین و مهم ترین وسایل در روشنایی پارکی و شهر می باشد یعنی از پارک ها گرفته تا آبشارها، روشنایی اماکن عمومی برای زندگی شهری ضروری است. نور مناسب می تواند این فضاها را به تجربیات خیره کننده تصویری تبدیل کند. پارک های عمومی و مناطق تفریحی باید سرگرم کننده، جذاب و الهام بخش باشند. چراغ های LED می توانند این فضاها را ایمن تر و جذاب تر جلوه دهند. پایه پارکی علاوه بر روشنایی، موجب زیباتر شدن فضای سبز شهری و پارک ها می شود در این مطلب درباره ویژگی های این محصول و انواع آن صحبت می کنیم.

 

پایه روشنایی پارکی

پایه چراغ روشنایی پارکی شهری به دلیل تنوع بالایی که در نقش و طرح دارد و همچنین تنوع جنس و قیمت، گزینه ای بسیار مناسب برای نورپردازی فضاهای باز و سرسبز می باشد. به دلیل اینکه در فضای سرسبز که دارای درخت است، مانند پارک ها و بوستان ها، هنگام شب سایه و تاریکی به وجود می آید، نمی توان از پایه های روشنایی خیابانی که بسیار بلند هستند استفاده کرد. بنابراین پایه چراغ پارکی در چنین شرایطی بهترین گزینه است زیرا ارتفاع کمی داشته و برای ایجاد حجم و دانسیته نور متناسب کاربرد دارد.

روشنایی صحیح پارک در شب، بسیار مهم است و می تواند یک محیط امن و لذت بخش را برای همگان ایجاد کند. از بین تمام درخواست های طراحی که مسئولان پارک از طرف مشتریان دریافت می کنند، روشنایی منطقه بسیار معمول و رایج است.
به راحتی می توان فهمید که چرا مشتریان درخواست روشنایی بهتر می کنند؛ اگر روشنایی بد باشد، می تواند باعث آسیب رساندن به افراد شود. در تاریکی افراد نمی توانند از راه دور شخصیت های مشکوک را مشاهده کنند؛ وضعیت های خطرناک را از بین ببرند و از آن ها دور شوند. نقش روشنایی پارک ایجاد محیطی راحت و ایمن است که پس از غروب خورشید، افراد را به خود جلب می کند. نورپردازی و خود آباژورها نیز جزئی جدایی ناپذیر از معماری منظره هستند و به شکل گیری یا تعریف آن کمک می کنند.
ویویتا و وردا، گروهی از چراغ های روشنایی هستند که دارای یک راه حل فنی پیشرفته مشترک و متناسب با طراحی هستند.

پایه چراغ پارکی-1

نوری که هویت ایجاد می کند

نورپردازی می تواند چیدمان یک فضا را بهبود بخشد و به بهبود یک فضای سبز یا مرکز شهر کمک کند. با استفاده از جلوه های مختلف نورپردازی یا راه حل های RGB، نقاط مختلفی را برای مناطق مختلف ایجاد کنید.

روشنایی پارک ها

روشنایی مناطق سبز و پارک ها عمدتا در افزایش احساس امنیت برای مردم است. نورپردازی همچنین برای جذابیت بیشتر محیط طراحی شده است. نورپردازی همچنین باعث می شود که افراد جرأت کنند بیشتر در تاریکی شب در محیط بمانند. برای ایجاد یک نور روشن و شفاف، از لوازم جانبی با کیفیت بالا استفاده می شود. گسترش نور در یک منطقه بزرگتر، حرکت در محیط را آسان تر می کند.

فضای سبز را روشن کنید

لوازم روشنایی لامپ هایی مناسب هستند که برای روشنایی درختان و سایر گیاهان بالاتر مناسب هستند. نوع توزیع نور مورد نیاز در درجه اول بستگی به نحوه قرار گرفتن نسبت به شیء دارد.
کنترل روشنایی هوشمند

عصرهای دیرهنگام و شبها که کمتر کسی در بیرون از خانه می باشد، نیاز به مناطق دایم روشن در شهر کمتر است. با استفاده از کنترل های روشنایی، صرفه جویی در انرژی زیادی امکان پذیر است. هنگام نصب یک کنترل چند مرحله ای پویا به اندازه 40 درصد انرژی در هر سال می توان صرفه جویی کرد.

پایه چراغ پارکی

نورپردازی در مناطق پارک باید با سطح توصیه شده مطابقت داشته باشد، همچنین آلودگی و نفوذ نور را به حداقل برساند. میزان روشنایی می تواند به طور چشمگیری در ظاهر و ایمنی پارک در شب تأثیر بگذارد. لامپهای سدیم فشار قوی، یک منبع معمول برای نور شهری، یک چراغ زرد-نارنجی را به وجود می آورد که دارای رنگ ضعیفی می باشد. این نور وضوح بصری را به چالش می کشد و کیفیت کلی محیط شهری شب را به طور قابل توجهی مختل می کند.
آباژورهایی که برای روشنایی پارک ها و فضای سبز انتخاب شده اند باید برای نورپردازی در فضای باز طراحی شوند: لوازم لامپ ضد آب (حداقل IP 66) )، با عملکرد اولیه تا حد ممکن حفظ شود.
ارتفاعات نصب چراغ به طور کلی طی دهه های گذشته افزایش یافته است که این امر با استفاده از فناوری های روشنایی کارآمد تر امکان پذیر شده است. اما در صورت پایین آمدن ارتفاع نور، میزان روشنایی لامپ باید طوری تنظیم شود که درخشش بیش از حد برای عابران پیاده نباشد.
نورپردازی کاملا حرفه ای، زیبایی شناسی نقاط دیدنی مانند نمای دریاچه، دریا، تخته سنگها و تفرجگاه ها را بهبود می بخشد. چراغ ها می توانند فضایی زیبا ایجاد کنند و جذابیت خاصی به دید شبانه فضای اضافه کنند.
از نورپردازی LED همچنین می توان برای روشنایی نواحی و گذرگاه با عبور و مرور فراوان استفاده کرد. آنها بعد از غروب خورشید به مرکز فعالیت عابران پیاده تبدیل می شوند.
هر لامپ روشنایی عمومی را می توان دقیقاً مطابق با سیستم کدگذاری LBS با یک اختصار متشکل از حروف و اعداد مشخص کرد.

برای اطلاعات بیشتر شما میتوانید با کارشناسان شرکت آژند رهساز تماس حاصل نمایید و از نظر تخصصی هرگونه سوالی را مطرح نمایید.